Wageningen Research (WR) is op zoek naar bedrijven die willen bijdragen aan de verdere ontwikkeling van de Food Safety by Design-tool. Deze tool ondersteunt bij het opstellen van HACCP-plannen en wordt momenteel ingezet als kwalitatief hulpmiddel. Binnen een nieuw project wil WR de tool verder ontwikkelen naar een meer kwantitatieve, datagedreven toepassing.
Voor dit nieuwe project zoekt WR bedrijven die praktijkcases willen aandragen. Deze cases vormen de basis voor de verdere ontwikkeling van de tool, waarin onder andere de invloed van processtappen op voedselveiligheidsgevaren kunnen worden doorgerekend en factoren zoals geografische oorsprong worden meegenomen.
De subsidieaanvraag voor het project wordt in augustus ingediend bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). Het project, met de naam D-Risk, gaat van start op 1 april 2026.
Industriële bakkerijen die willen meedoen of meer informatie willen ontvangen, kunnen zich uiterlijk 1 september melden bij:
- Masja Nierop Groot – masja.nieropgroot@wur.nl
- Esther van Asselt – esther.vanasselt@wur.nl
Meer achtergrondinformatie over de Food Safety by Design-tool is te vinden in het artikel dat in de mei-editie van het vakblad Voedingsindustrie verscheen. Meer informatie over het project D-Risk vind je hier.
Edith van Peij
kennis@nedverbak.nl